Pracujete ako fyzioterapeutka. Ako ste sa dostali k tejto práci?
Čo bolí ľudí najviac?
Vo fyzioterapii ani nie. Niektorí sa snažia robiť cviky, na čo treba správnu techniku. K nim ich internet nenavedie. Vidia možno výsledný prejav, ale čo a ako spraviť, sa nedozvedia. Pamätám si na svoje študentské časy, keď som si niečo prečítala, videla som aj obrázky, no nevedela som, kde mám mať ruku, nohu a čo mám pri tom cítiť. Ľudí preto učíme, čo majú robiť, ale následne to už nechávame na nich, čo cvičia. Časom ich len kontrolujeme.
Veľa ľudí si pomáha k zdravému štýlu behaním. V lete je nenáročné, v zime výrazne ťažšie. Aké sú tipy, triky na správne behanie v chladnom počasí?
Dôležité je neprestať s behom po lete. Zmenilo sa počasie, ale ak je telo zvyknuté na pohyb, má imunitu. Veľa ľudí odradí od tréningu chlad, skúškové obdobie či iné príčiny. Príde dvoj, trojtýždňový výpadok a pri ďalšom behu chcú pokračovať v rovnako tempe. Tak sa to nerobí. Respektíve, prídu následky.
Akú úlohu zohrávajú pri behu tenisky či výber oblečenia?
Čo je po ukončení bežeckého tréningu najlepší spôsob regenerácie?
Špeciálne v zime využíva množstvo ľudí interiérový priestor posilňovní a behá na bežiacom páse. Aký je rozdiel behať vonku a vnútri?
Ako sa naučiť behať na páse?
Boli ste šprintérkou. Ako vyzerala vaša príprava na preteky?
Odmalička ste mali vlohy stať sa šprintérkou?
Na čo ste z atletickej kariéry najviac hrdá?
S kariérou ste sa teda rozlúčili na vrchole…
Pracovala ste ako fyzioterapeutka vo futbalovom Slovane. Aké bolo pohybovať sa každý deň v mužskom kolektíve? Nebalili vás hráči?
Boli pri individuálnej terapii otvorení?
Kolená. Okrem toho priťahovače, členky, chrbát. Po zápasoch však hrali prím kolená a nejaké nakopnutia.
To si nespomeniem. Dobre sa mi však spolupracovalo s Kornelom Salátom, lebo bol sebavedomý.